MELİS KUŞKA

Şef, Diyetisyen

Dünya Gıda Günü : Attığımız Adımlar, Geleceğimizdir.

Son zamanlarda gerek çevre bilincinin artması, gerekse sağlığa verilen değerin ön plana çıkması ile birçok kişi beslenme planında hayvansal ürünleri azaltmayı veya tamamen kaldırmayı tercih etmekte. Aynı bilinçle bitkisel beslenmeye geçmiş bir diyetisyen olarak bitkisel beslenmenin içeriğini mümkün olduğunca sade bir şekilde aktarmaya çalışacağım.

Gezegenden Haberler

Ramazanda Doğru Beslenme ve Kontrollü Egzersiz

Geçtiğimiz sene karantinada geçen Ramazan ayı, bu sene yine pandemi döneminde karşıladı bizi. Bu sürecin oruç tutacaklar için hem avantajları hem dezavantajları bulunuyor. Pandemi sebebiyle kimimiz çalışmıyor, birçoğumuz ise evden çalışıyoruz. Peki bu durumun oruç tutmamıza etkisi nedir derseniz; hareketsiziz.

Sektörden Yazılar

Sağlıklı Beslenmek Pahalı Beslenmek midir?

Bu algı zihnimize nasıl yerleştiyse bir türlü aşamıyoruz. Hoş, sağlıklı beslenmede sadece pahalı besinlerin yer aldığı algısının oluşması çok da şaşırtmıyor aslında. Hemen her gün hem geleneksel medyada hem de sosyal medyada sık sık pahalı veya ulaşılması zor besinlerin yer alması; sağlıklı beslenme kültürünü sadece popüler besinler üzerinden ifade eden bir hal aldı.

Sektörden Yazılar

Unsuz, Şekersiz, Glutensiz, Vegan Ama İçimizden Biri : Mercimek Kraker

Sağlıklı atıştırmalık denince akla hemen popüler tarifler ve pahalı malzemeler geliyor değil mi? Bir tarifin glütensiz, unsuz veya vegan olması için emin olun antin kuntin malzemelere ihtiyacımız yok.

Tarifler & Ev Ekonomisi